Сьогодні: 25 вересня 2020
Добровільна сертифікація PDF Друк e-mail
Дата створення: Понеділок, 11 жовтня 2010, 16:42

 

Послуги надаються на умовах  договору відповідно статті 24 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» в обсязі необхідному для оформлення сертифіката(-ів) відповідності та виконання технічного нагляду.

Сертифікація відповідності виробів вимогам нормативних документів на конкретний виріб здійснюється з використанням модулів згідно ПКМУ від 13 січня 2016 р. № 95   «Про затвердження модулів оцінки відповідності, які використовуються для розроблення процедур оцінки відповідності та правил використання модулів оцінки відповідності».

 Сертифікація  продукції здійснюється   з використанням  зазначених у нормативних документах на конкретний виріб  модулів: за модулем  B   (перевірка  виробу  певного  типу)  в комбінації з модулем D (забезпечення належної якості  виробництва) або  з  модулем  F  (перевірка  продукції).

За допомогою добровільної сертифікації з'являється  можливість заявити показники, які підтверджують будь-які (у тому числі додаткові переваги продукції й підкреслюють її привабливість) показники (наприклад, довговічність лакофарбового покрытитя, параметри якості обробки, розширені умови застосування та ін.). Це буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності продукції, може стати виконанням тендерних умов або контрактних вимог споживача. Крім зазначеного, добровільна сертифікація сприяє  підвищенню власної впевненості керівництва підприємства-виробника або постачальника продукції в її якості. У цілому - це ефективний засіб виділятися на ринку однотипної продукції.

При яких же формальних умовах, крім застережених вище, з'являється можливість/потреба в добровільній сертифікації?

1.  Відсутність нормативного документа на продукцію в переліку, що періодично затверджується й видається Мінрегіонбудом України, регламентних технічних умов і будівельних норм (див. корисні посилання цього сайту), відповідність вимогам яких свідчить про відповідність вимогам Технічного регламенту. При цьому в самому нормативному документі відсутні вказівки про необхідність подтверджения  відповідності  вимогам Технічного регламенту.

2.  Заявник хоче підтвердити окрім обов'язкових також і необов'язкові показники продукції.

3. Контрактні вимоги

Добровільна сертифікація виконується за договором між заявником (виробником, постачальником) і органом сертифікації (оцінки відповідності).

Заявник може самостійно або за допомогою органа сертифікації визначити, за якими показниками підтверджувати відповідність продукції вимогам нормативних документів.

 

Перелік документів, що надаються Заявником:

 ·   Заявка.

·   Заповнена опитувальна анкета і документи, що підтверджують наведені в ній відповіді.

·   Коротка інформація про підприємство і продукцію.

·   Каталоги, проспекти, буклети, реклама (якщо вони є).

·   Перелік технологічного устаткування, обладнання (плани і виконання планово-попереджувальних ремонтів).

·   Перелік постачальників сировини, комплектуючих і матеріалів, сертифікати якості на матеріали, що постачаються та ін.

·   Відомості про кваліфікацію персоналу (наприклад, свідчення кваліфікації зварників,  атестати, сертифікати та ін.).

·   Технічна документація на продукцію, що сертифікується - креслення (для металоконструкцій - КМ, КМД).

·   Технологія виготовлення продукції (перелік типових технологічних  процесів, короткий опис процесів).

·   Зразки продукції для випробувань (відбираються для випробувань за рішенням ОС із продукції, готової до поставки замовникові).

·   Документи, що дозволяють виробництво (санітарно-гігієнічний, протипожежний висновок).

·   Перелік контрольного, вимірювального й випробувального устаткування (з даними про повірки).

·   Документи, що підтверджують проведення внутрішнього контролю процесів (наприклад, перелік діючих журналів контролю, ксерокопії 2-3 сторінок кожного з журналів вхідного і поопераційного контролю: обробка, збирання, зварювання, фарбування та ін.).

·   Перелік нормативної і технічної документації підприємства, що використовується при виробництві продукції.

·   У Замовника  запросити й інші документи, що мають відношення до продукції, яка сертифікується з питань забезпечення безпеки продукції , стабільної якості, керованості виробничих процесів та ін.

Документи надаються в об'ємі та кількості, що залежить від конкретно обраної схеми сертифікації (партія, серійне виробництво з обстеженням або без остеження підприємства, з оцінкою системи управління якістю тощо), а також технічної складності продукції, умов передачі інформації і т.і.

 

Перелік документів, які одержує Заявник

 ·   Заявка (бланк).

·   Договір (контракт).

·   Рахунок-фактура.

·   Рішення.

·   Програма обстеження виробництва (системи контролю за виробництвом або оцінки СУЯ).

·   Акт  (звіт) з перевірки системи контролю за виробництвом або оцінки СУЯ.

·   Протоколи випробувань.

·   Сертифікат відповідності.

·   Ліцензійна угода.

·   Програма технічного нагляду.

·   Звіт з технічного нагляду.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 21 жовтня 2019, 09:55