Сьогодні: 25 вересня 2020
Про технічне регулювання в Україні
Про технічне регулювання в Україні. PDF Друк e-mail
Послуги
Дата створення: Понеділок, 07 лютого 2011, 08:33
Що таке "технічне регулювання"

Законом України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" технічне регулювання визначено як правове регулювання відносин у сфері встановлення, застосування та виконання обов'язкових вимог до продукції або пов'язаних з нею процесів, систем і послуг, персоналу та органів. Воно також включає перевірку дотримання таких вимог шляхом оцінки відповідності та/ або ринкового нагляду.

Термін "оцінка відповідності" визначено цим же Законом "Про стандарти…", а "ринковий нагляд" -- Законом України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".

Як розмежовано сфери законодавчо регульовану та нерегульовану

Технічне регулювання стосується законодавчо регульованої сфери, тобто сфери, в якій вимоги до продукції та умови введення її в обіг регламентуються законодавством. З іншого боку, в законодавчо нерегульованій сфері вимоги до продукції та умови введення її в обіг не регламентуються законодавством (ці терміни визначено Законом України "Про підтвердження відповідності").  Межа між цими сферами визначається обов'язковістю чи добровільністю вимог.

Останнє оновлення на Четвер, 08 грудня 2011, 16:32
Детальніше...